Przedszkole Kukułeczka rozpoczęło swoją działalność w połowie 2010 roku i funkcjonuje jako placówka niepubliczna, jednak nasze doświadczenie korzeniami sięga zdecydowanie dalej.

Swoja historię rozpoczęliśmy dziesięć lat wcześniej. Organizowaliśmy wówczas imprezy rodzinne, pikniki dla firm, spotkania jubileuszowe, rejsy, serwis i czarter jachtów. Dzięki tej aktywności oraz mając za sobą całkiem pokaźny bagaż doświadczeń, postanowiliśmy rozszerzyć ofertę również o opiekę nad dziećmi. Dlatego powstała Kukułeczka. Przedszkole stworzone dla naszych pociech z myślą o ich jak największym dobru.

Nie zastępujemy rodziców, lecz im pomagamy. Dzieciaki są dla nas bardzo ważne i każde z nich może czuć u nas bezpiecznie – jak w domu.

Czego uczymy?

  • Samodzielności. Chcemy, by każda pociecha potrafiła samodzielnie zapewniać swoje podstawowe potrzeby, jak korzystanie z toalety, czy zakładanie bucików bądź kurtki. Również dbamy o to, by potrafiły obchodzić się poprawnie ze sztućcami podczas każdego serwowanego w naszym przedszkolu posiłku, a także by ze zdobytą w tej dziedzinie wiedzą – mogły pochwalić się tym przy obiedzie rodzinnym.
  • Systematyczności. Nie tylko zależy nam na tym, by dzieciaki nauczyły się porannego wstawania. Chcemy przekazać im również wartości takie, jak czystość lub potęga wspólnego posiłku, który – dzięki gorzejącym rozmowom – powinien zbliżać i być momentem rodzinnym, poświęconym tym najbliższym, nie środkom masowego przekazu.
  • Współpracy. Niezależnie czy dziecko ma rodzeństwo lub nie – stawiamy nacisk na współdziałanie, chcąc pokazać, że w grupie jest siła. Zabawa z rówieśnikami i wspólne wykonywanie zadań to istotny element w rozwoju każdego małego człowieka. Uczymy dzięki temu tolerancji, rozwijamy umiejętności współpracy i otwieramy na świat.
  • Odpowiedzialności. Wyznaczanie dyżurnych pozwala dzieciakom wykształcić umiejętność dbania o siebie oraz przedmioty znajdujące się pod ich opieką. Zabawa jest super, pokazujemy jednak, że sprzątanie po sobie również może być ciekawym i pozytywnym doświadczeniem.
  • Wszechstronności. Poprzez czytanie, uczenie, śpiewanie, rysowanie, malowanie czy występowanie w teatrzykach pragniemy rozwinąć w szkrabach to, co jest w nich najlepsze – ich niesamowitą kreatywność i twórczość, dzięki czemu rozwiną swoje indywidualne zainteresowania.

Podstrony sekcji: